Barcode: 0014821089045
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 619.0 kcal |
| Fat | 27.7 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 83.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.1 g |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
MALTITOL* AND SORBITOL* SYRUP, EGGS, BLEACHED ENRICHED FLOUR (BLEACHED WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), SOYBEAN OIL AND SOYBEAN OIL SHORTENING (SOYBEAN OIL, MONO-AND DIGLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL MONO-AND
Allergens
gluten
milk
Additives
e420
e420ii
e471
e965
Related Products in Undefined
Stoneground Whole Wheat Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
B NOVA 4
Cajun Dirty Rice Entrée Mix
Louisiana Fish Fry Products
C NOVA 3
QUINOA
FULL CIRCLE market
A NOVA 1
HEAVY WHIPPING CREAM
weis
D NOVA 4
Apple Butter
Musselman's
C NOVA 3
Gold & White Corn, Carrots & Asparagus
Birds Eye
NOVA 1
Organic Sliced Bamboo Shoots
Native Forest
A NOVA 1
MASHED Cauliflower ROASTED GARLIC
BIRDS EYE
C NOVA 3
Russet Potatoes
Goodness Unearthed
NOVA 1
WIDE EGG NOODLES
weis
A NOVA 1
Cheese Pizza
Pep's Pizza Brewhaus
D NOVA 3
COTTAGE CHEESE SMALL CURD
meijer
C NOVA 4