Barcode: 8436586782184
Sugar-free oat avoine
by naturall
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
fsc
fsc mix
v label international
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 29.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, OAT (9%), inulin, high oleic sunflower oil, calcium carbonate (calcium), sea salt, stabiliser (gellan gum), vitamins B2, B12 and D,_May contain NUTS_
Additives
e101
e101i
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Passata dI pomodoro
Casar
A NOVA 1
Lindor milk chocolate truffles
Lindt, Lindt & Sprüngli, Lindor
E NOVA 4
Café Espresso Roma Segafredo
Segafredo, Zanetti
B NOVA 1
Concentrato Pomodoro
Casar
A
Tortelloni z serem ricotta i szpinakiem
GustoBello
D NOVA 4
I Pelati
Casar
A NOVA 1
Funghi porcini congelati
Pagnan
A NOVA 1
Polpa Extrafine
Antonella, Casar
A NOVA 3
Olio extra vergine di oliva
Pantaleo
B NOVA 2
Barbabietole Rosse
Bianchi
A NOVA 1
Passata di pomodoro
Casar
A
Gnocchi di patate
Dalì
C NOVA 4