Barcode: 0040232936838
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Agua, sorbitol, goma celulosa, saborizante artificial, sal, ácido citrico, hexametafosfato de sodio, benzoato de sodio y sorbato de potasio como preservante, ACESULFAMO DE POTASIO, color caramele, SUCRALOSA,
Additives
e211
e330
e420
e950
e955
Related Products in Jarabes
Organic petite diced tomatoes
B NOVA 3
Muir glen, organic ground peeled tomatoes
A NOVA 3
Organic, petite diced tomatoes, roasted garlic
C NOVA 3
Muir Glen Organic Tomato Puree
A NOVA 1
Organic tomato sauce
A NOVA 3
Organic petite diced tomatoes fire roasted with chipotle peppers
Mur Glen
C NOVA 3
Diced tomatoes
Muir Glen Organic
A NOVA 3
Organic diced tomatoes in juice
A NOVA 3
Muir Glen Organic Tomato Sauce
muir glen
A NOVA 3
Muir Glen Organic Tomato Paste
B NOVA 1