Barcode: 9300624034698
Sugar Free Pasito
by Kirks
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
fruits based foods
carbonated drinks
fruits
waters
artificially sweetened beverages
tropical fruits
carbonated soft drinks without fruit juice
carbonated waters
carbonated soft drink without fruit juice without sugar and with artificial sweeteners
passion fruits
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, natural flavour, food acid E330, natural colour (E161b, E120) sweetener (E950, E952, E955), preservative E211.
Additives
e120
e161b
e211
e330
e950
e952
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orange sanguine biologique
Galvanina
D NOVA 4
Gassosa biologica
Galvanina
D NOVA 4
4 luppoli zero.zero
Angelo Poretti, Carlsberg
NOVA 4
Melagrana biologica
Galvanina
D
Soya Drink
Sogno Veg
B NOVA 4
poretti ipa 9 luppoli
poretti
NOVA 3
The verde alla pesca BIO
Lissa
C NOVA 4
Cola biologica
Galvanina
D NOVA 4
Avena drink biologica
Quargentan,sogno veg
C NOVA 3
Soia al cioccolato
Hawaiki
C NOVA 4
Limonata biologica
Galvanina
D NOVA 4
Sonic, Strawberry Limeade, Wacky Pack
Sonic
E