Barcode: 0713210009533
Sugar Free Peanut Butter
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 95.1 kcal |
| Fat | 5.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Peanut Butter, Oats, Unbleached Wheat Flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, malted barley flour), Expeller Pressed Canola Oil, Maltitol, Baking Powder
Allergens
gluten
peanuts
Additives
e965
Related Products in Snacks
garlic knots
L'Oven Fresh
D NOVA 4
Chocolate Frosted Donuts
liveGfree
E NOVA 4
Maxx Bar
Aldi,Elevation
NOVA 4
Brioche buns
Aldi
D NOVA 4
Roasted Hazelnuts Dark Chocolate
Choceur
E NOVA 4
Cauliflower Tortilla Chips - Sea Salt
Aldi
D NOVA 3
Yellow cake mix
Aldi
NOVA 4
Vegan Chocolate Cake
Belmont,Aldi
D NOVA 4
Belgian chocolate Easter cookies
Benton's
E NOVA 4
Chocolate chip
Aldi
E NOVA 4
Brownie Mix
LiveGFree,Aldi
NOVA 4
White and Dark Drizzled Caramel Corn
Clancy's
E NOVA 4