Barcode: 0890499000212
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whole wheat flour, maltitol, palm oil. soybean/cottonseed oil, butter, pecan, cinnamon, vanilla extract, salt
Allergens
milk
nuts
Additives
e965
Related Products in Snacks
Lovita Blondie Brownie Lemon
Roshen
E NOVA 4 Eco-Score D
Moelleux Cœur Noisette
Céliane
E NOVA 4 Eco-Score C
La Barquette (chocolat)
LU
E NOVA 4 Eco-Score D
biscuits fourrés goût chocolat
Delicia
E NOVA 4 Eco-Score D
ive's Rich Ric Rich Tea Diges Rich Digestives Towe
Hatherwood, Sondey, Lidl
E NOVA 4 Eco-Score C
Borovets baby banana
Боровец
D NOVA 4 Eco-Score C
Test product API
HealthyBrand
E NOVA 3
Corn Chips
Sprinters
C NOVA 3 Eco-Score C
Privolat
Misura
D NOVA 4 Eco-Score B
Cocoa delight
nākd
NOVA 4
Pringles Sour Cream & Onion
Pringles
E Eco-Score B
triscuit seasoned with cracked pepper and olive oil
Mondelez
E NOVA 4 Eco-Score B