Barcode: 0007203695869
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 3.9 g |
| Carbohydrates | 51.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Maltitol, bleached wheat flour (enriched with niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin and folic acid), whole eggs, soybean oil, water, modified food starch, whey (milk), leavening (sodium acetate), wheat gluten, salt, propylene glycol, monoesters, mono and diglycerides, sodium stearoyl lactylate, acesulfame k, natural and artificial flavor, potassium sorbate (preservative), tricalcium phosphate, soy flour.
Allergens
milk
Additives
e1520
e202
e262
e262i
e471
e481
e950
e965
Related Products in Snacks
Melkchocolade met Hazelnoten
Choceur
E NOVA 4
Kletskoppen
Heerlijck Banket
E NOVA 4
Pure Chocolade
Aldi
E NOVA 4
Amandel stolletje
Gourmet,Aldi
D NOVA 4
Brioche
Aldi
D NOVA 4
Cassave
Asia Green Garden
D NOVA 3
Bakkers Speculaas
E NOVA 4
Kroepoek
Asia Green Garden
E NOVA 4
Confettini cakjes
Heerlijk Banket
E NOVA 4
Midi gevulde koeken
Heerlijk banket
E NOVA 4
Theebiscuits
Koekkie
E NOVA 4
Dropfruit duo's
Snoepfabriek
E NOVA 4