Barcode: 0037695155104
Sugar Free Sampler Cookie
by Silver Lake
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,970.0 kcal |
| Fat | 112.0 g |
| of which saturated | 64.0 g |
| Carbohydrates | 224.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 32.0 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ENRICHED WHEAT FLOUR (WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), PALM & SOYBEAN OILS, SORBITOL, POLYDEXTROSE, NATURAL COCOA, COCOA PROCESSED WITH ALKALI, EGG WHITES, COCONUT, NATURAL & ARTIFICIAL FLAVORS (CONTAINS MI
Additives
e1200
e420
Related Products in Undefined
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4