Barcode: 0639277727664
Sugar free starlight mints
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
low or no sugar
natural flavors
no fat
no sugar
no trans fat
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 218.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.8 g |
| of which sugars | 93.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Isomalt, Polyglycol syrup, Titanium dioxide, Natural peppermint oil, Red 40, Sucralose
Additives
e129
e171
e953
e955
Related Products in Snacks
CHOCOLAT BLANC
Rapunzel
E NOVA 4
Vollmilchschokolade mit Nüssen und Trockenfrüchten
Rapunzel
E NOVA 4
Cocos Creme
Rapunzel
E NOVA 4
Chocolat coco
Rapunzel
E NOVA 4
Peppermint
Rapunzel
E NOVA 4
Samba Haselnuss
Rapunzel
E NOVA 3
Sesamini croquant au sésame
Rapunzel
D NOVA 3
Himbeer-Joghurt Schoko-Stick
Rapunzel
E NOVA 4
Choco Sesam Barre Bio Sesame Chocolat - Pologne Bio
Rapunzel
E
nirvana noir
Rapunzel
E NOVA 3
Organic Mints - Ginger
Rapunzel
E NOVA 4
Faire Schokolade Student Futter
Rapunzel
E NOVA 4