Barcode: 5056307324108
Sugar-Free Syrup Maple
by Myvegan
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
no fat
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Water, Thickeners (Carboxy Methyl Cellulose, Xanthan Gum), Acidity Regulator (Lactic Acid), Natural Flavouring, Salt, Colour (Sulphite Ammonia Caramel), Sweetener (Sucralose), Preservative (Potassium Sorbate).
Additives
e150d
e202
e270
e415
e466
e955
Related Products in Sweeteners
Light Brown Sugar
Harris Teeter
E NOVA 2
Harris teeter, original syrup
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
E NOVA 4
Genuine Maple Syrup
HT Traders
E NOVA 2
Sweetener with stevia extract
Harris Teeter
A NOVA 4
Organics light brown sugar
Organics, Harris Teeter
E
Sucralose Liquid Sweetener
Harris Teeter
A NOVA 4
Genuine Maple Syrup
Harris-Teeter Inc.
E NOVA 2
Stevia Extract Liquid Sweetener
Harris Teeter
NOVA 4
Sweetener
Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4
Harris teeter, flavored syrup, chocolate
Harris Teeter
D NOVA 4
Organics maple syrup
Organics, Harris-Teeter Inc.
E NOVA 2
Lite Syrup
Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4