Barcode: 6223003192020
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 46.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 12.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Whole wheat flour + water - wheat gluten - yeast - cholesterol-free pastry oils - salt - permitted bread improvers - (calcium propionate (282) sorbic acid and its salts (E200-202)) within the permitted limits.
Allergens
gluten
Additives
e200
e282
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Les Fourrées - Beurre de Cacahuète & Cacao
Funkie
B NOVA 3
Les fourrés beurre de cacahuète
Funky Veggie
C NOVA 3
Confiture clémentine-pomme aux éclats de noix & noisette
J'Aime Boc'Oh
D NOVA 3
Apéro Poivron Provençal
J'aime Boc'oh
C NOVA 3
Un goût de reviens'y, la confiture de pomme de terre
J'aime Boc'oh
D NOVA 3
Tagadabanana
J'Aime Boc'Oh
D
La confiture de poire du papa Noël
J'Aime Boc'Oh
D NOVA 3
La confiture tomate - citron
J’aime boc’oh
D NOVA 3
OUF! La pâte à tartiner Cacao Cacahuètes
Funkie
C NOVA 3
Confiture banane rhum raisin
j'aime BOC'OH
D
La grande fraîcheur : la confiture pomme citron
J'aime Boc'oh
D NOVA 1
Coeur de boule - COCO - cœur fondant funkytella (choco-noisette !)
Funky Veggie
E NOVA 3