Barcode: 0074534756429
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, sorbitol, maltodextrin, contains less than 2% of citric acid, natural and artificial flavors, guar gum, cellulose gum, xanthan gum, aspartame, glycerin, yellow 5, yellow 6, blue 1, red 40,
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
e412
e415
e420
e422
e466
e951
Related Products in Desserts
Rice pudding
C NOVA 4
Salted caramel gelato
D NOVA 4
Gelato, panna cotta
Raley's
D NOVA 4
Espresso italiano gelato
Raley's
D NOVA 4
Halo Top Chocolate Chip Cookie Dough
Halo Top
C NOVA 4
Gelato, sicilian almond
Raley's
C NOVA 4
Classico amaretti gelato
Classico, Raley's
D NOVA 4
Tapioca pudding
C NOVA 4
Caffe gelato, cream
Raley's
D NOVA 4
Crème glacée à l'ancienne
Coaticook
C
Pudding, chocolate
C NOVA 4
Ice cream sandwich cookie, strawberry
E NOVA 4