Barcode: 0087381060694
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 516.0 kcal |
| Fat | 32.3 g |
| of which saturated | 14.5 g |
| Carbohydrates | 61.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Palm oil, enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), sorbitol, maltodextrin, corn starch, contains less than 2% of artificial flavor, aspartame*, emulsifier (soy lecithin), leavening (sodium bicarbonate), red 3, red 40 lake, salt.
Additives
e127
e129
e322
e322i
e420
e500
e500ii
e951
Related Products in Snacks
Les Oublies de Nancy (chocolat )
Les oublies de Nancy
D NOVA 4
Sarments du Médoc
Mademoiselle De Margaux
E NOVA 4
Sarments du Médoc
Mademoiselle De Margaux
E NOVA 4
Les Oublies de France
Les Oublies de France
D NOVA 4
Sarments du Médoc
Chocolaterie de Margaux
E NOVA 4
Sarments du Médoc Fleur de Sel
Chocolaterie de Margaux
E NOVA 4
Sarments du Médoc - Chocolat Noir Menthe
Mademoiselle de Margaux
E NOVA 4
Sarments du Medoc
Chocolaterie de Margaux
E NOVA 4
Sarments du medoc
Chocolaterie de Margaux
E NOVA 4
Palets Framboise Pur Beurre
La Ferme de Ramée
E NOVA 4
Sarments du Médoc
Chocolaterie de Margaux
E NOVA 4
Meringues myrtille
La Ferme de Ramée
D NOVA 4