Barcode: 4002334115739
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 153.0 kcal |
| Fat | 9.6 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | 13.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Rahmjoghurt mild, Zucker, Wasser, Zitronensaft 3,8% aus Zitronensaftkonzentrat, Zitronenzellen 2,2%, Zitronenpulpe 1,8%, färbende Pflanzenkonzentrate: Saflor, Zitrone; modifizierte Stärke, Verdickungsmittel: Pektine, Johannisbrotkernmehl; Säureregulator: Natriumcitrate
Allergens
milk
Additives
e14xx
e331
e440
Related Products in Dairies
Whey Protein Isolate
Isopure
NOVA 4
Original Gut-Loving Prebiotic* Yoghurt
Bio & Me
C NOVA 4
Bio & Me Strawberry Gut-Loving Prebiotic Yoghurt
NOVA 4
Whey Protein
Immortal Nutrition
NOVA 4
kefir yogurt
Rora Dairies
B
Scottish Strawberry Live Yogurt
Rora
C NOVA 3
Vanilla Gut-Loving Prebiotic* Yoghurt
Bio & Me
C NOVA 4
Scottish Honey Live Yogurt
Rora
C NOVA 3
Mango prebiotic yoghurt
bio me
C NOVA 4
Scottish Raspberry Yoghurt
Rora
C NOVA 3
MyProtein Impact Whey Protein - Coffee Caramel
MyProtein
NOVA 4
Red Leicester Cheesies
Cheesies
NOVA 3