Barcode: 4088600256245
Summer fruits flavoured sparkling water
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, APPLE JUICE FROM CONCENTRATE (2%), Flavourings, Acid: Citric Acid Sweeteners: Sucralose, Acesulfame K; Preservative: Potassium Sorbate. CAUTION: Pressurised container-Please unscrew gently, keeping hand over cap, until pressure is released No artificial flavourings. This bottle contains 4 servings
Additives
e202
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Коктейль молочный со вкусом карамель
Молочное Приамурье
NOVA 4
снежок 3,2%
Северная долина
NOVA 3
Active Energy с соком граната и малины
NOVA 4
Bio Баланс Биокефирный 1 %
Bio Баланс
Ферментированный лимонад RIDE Имбирый
MEDOVARUS, МЕДОВАРУС
Кефир 1%
Молочный знак
NOVA 1
Квас ржаной натурального брожения
Ржаной бочонок
NOVA 3
Кефир 1%
Короваево
NOVA 1
Биокефир 1,0%
ФермерскоЕ подворье
NOVA 3
Варенец 2,5%
ФермерскоЕ подворье
NOVA 3
Кефир 2.5%
ФермерскоЕ подворье
NOVA 3
Active Energy «Манго + Маракуйя»
NOVA 4