Barcode: 00464833
Summer fruits squash
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Apple Juice from Concentrate (38%), Acids: Citric Acid; Acidity Regulator: Sodium Citrate; Strawberry Juice from Concentrate (0.8%), Blackcurrant Juice from Concentrate (0.6%), Flavourings, Cherry Juice from Concentrate (0.3%), Sweeteners: Sucralose, Acesulfame K; Raspberry Juice From Concentrate (0.3%), Colour: Anthocyanins; Preservatives: Potassium Sorbate, Sodium Metabisulphite (Sulphites).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e163
e202
e223
e330
e331
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Kombucha Raspberry Lemonade
Remedy
NOVA 4
Organic Kombucha Ginger Lemon No Sugar
Remedy
C NOVA 4
LongHorn Steakhouse, Banana Berry Smoothie, Kids
LongHorn Steakhouse
Hibiscus & Blueberry Kombucha
Kombucha Life
B NOVA 4
Pure Natural Coconut Water
Raw C
B NOVA 1
Red Robin, Barqs Root Beer, Adult
Red Robin
E
Red Lobster, Peach Margarita, On The Rocks
Red Lobster
E
Papa John's, Diet Mist Twst, 20 Oz
Papa John's
B
Pure coconut milk
E NOVA 4
Coconut water with Pineapple
Raw C
B NOVA 4
Organic Kombucha ginger lemon
Remedy
C NOVA 4
VEGGIE JUICE
Original Juice
NOVA 1