Barcode: 0636628057678
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 186.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 24.8 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Rice, salmon, shrimp, cucumber, avocado, romaine, carrot, red cabbage, imitation crab meat(surimi(pollock and/or whiting), water, wheat starch, corn starch, sorbito, egg white, soybean oil, salt, sugar, natural & artificial crab flavors, modified corn starch sodium tripolyphosphate, mirin wine, colors added)
Additives
e452
e452vi
Related Products in Meals
Split pea soup
A NOVA 3
Stark Raving, Three Cheese Gluten-Free Pizza
Stark Raving Foods
D NOVA 4
Soup, mushroom barley
Richfield Foods Llc
C NOVA 3
Pizza
Stark Raving Foods Llc
D NOVA 4
Fresh homestyle cream of broccoli soup
A NOVA 4
Stark Raving, Gluten-Free Pizza, Uncured Pepperoni
Stark Raving Foods Llc
E NOVA 4
Gluten-free vegan pizza
Stark Raving Foods Llc
D NOVA 4
The original chili with beans
C NOVA 4
Veggie Pizza
Stark Raving Foods Llc
C NOVA 4
Mushroom barley soup
C NOVA 3
Chili with beans great on hot dogs
C NOVA 4
Chili with beans
Steak & Shake
C NOVA 4