Barcode: 0773200710177
Summer Rotini Salad
by Summer Fresh
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Pasta (wheat), Green peppers, Canola oil, Water, Red peppers, Onion, White vinegar, Sea salt, Sugar, Herbs, Garlic, Citric acid, Spice
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Meals
poelée forestière
A NOVA 4
Schweine Minutensteaks
Fresh & Easy Neighborhood Market Inc.
A NOVA 3
Ras el hanout
Fresh & Easy Neighborhood Market Inc.
A NOVA 4
Pizza montagnarde
Trattoria Alfredo
D NOVA 4
Snack al latte
Fresh & Easy Neighborhood Market Inc.
E NOVA 4
Salad
A NOVA 4
Tortilla de patatas
La Cocina Aldi
NOVA 3
Easter Egg Mix
Fresh & Easy
E NOVA 3
Pizza Hut, Chicken Bacon Parmesan Pizza On Hand Tossed Crust, Large, Slice
Pizza Hut
Gratin dauphinois au crème fraîche & emmental
saveurs de saison
C NOVA 4
Déli'pocket
ALPEN, Alpen Fest, Trattoria Alfredo
D NOVA 4
Grillisalaatti, valkosipuli
Lidl
C NOVA 4