Barcode: 0021357043908
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Beef and pork, salt, spices, dextrose, lactic acid starter culture, sodium erythorbate, sodium nitrite.
Additives
e250
e316
Related Products in Meats And Their Products
Fiambre de peru
Nobre
NOVA 4 Eco-Score E
Monells fiambre de frango
monells
D NOVA 4 Eco-Score E
Citterio Sofficette Bresaola Della Valtellina 60g
Citterio
E NOVA 4
Shepherd's pie
Schwartz
E NOVA 4
Salade De Poulet 200 gr
Delio
C NOVA 4 Eco-Score E
Coconut chicken bowl
Marks & Spencer
NOVA 3 Eco-Score E
Wikinger 5 Hot Dogs smoked skinless Obs shoe Amoob
Wikinger
D NOVA 4
Szynka wieprzowa z liściem laurowym
Pikok
D NOVA 4
Cooked chicken slices
Butcher's Choice
A NOVA 4 Eco-Score E
Варена шунка нарязана
Dulano
C NOVA 4
Butcher's ham
Pikok
D NOVA 4
chicken nuggets
Betty Bossi, Coop, Coop Betty Bossi, bell
C NOVA 4 Eco-Score D