Barcode: 0021357913447
Summer sausage hardwood smoked
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.4 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Beef and Pork, Salt, Spices, Dextrose, Lactic Acid Starter Culture, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrate
Additives
e251
e316
Related Products in Meats And Their Products
Chargrilled Salt & Chilli British Chicken Thigh Fillets
Sainsbury's
A NOVA 4 Eco-Score E
Cured Bacon
Applegate
E NOVA 3
Bacon Gull
Maarud
E NOVA 4
Bioland Rinderhackfleisch
Edeka Bio
C
Prosciutto cotto
Negroni
D NOVA 4 Eco-Score E
Le Supérieur Cuit à l'étouffée
Carrefour
C NOVA 4 Eco-Score E
Bergsalami
Landbeck, Zimmermann
E NOVA 4
Honey Turkey
Land O'Frost
E NOVA 4
Angus Choice Beef Patties
Don Lee Farms
NOVA 4
Lengua guisada de cerdo ibérico
D NOVA 3
Cajun Chicken Breast Slices
Tesco
A NOVA 4 Eco-Score E
Dulano 6 BRATWURST SAUSAGES MADE IN GERMANY 540ge
Dulano
E NOVA 4