Barcode: 0793124946285
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 232.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.1 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Beef, water, salt, contains 2% or less: ascorbic acid, brown sugar, corn syrup solids, dextrose, hydrolyzed corn protein, modified food starch, natural flavorings, nonfat dry milk, smoke flavor, sodium citrate, sodium nitrite, sodium phosphate, spice extractives, spices including mustard, vegetable oil, vinegar, white pepper.
Additives
e250
e331
Related Products in Meats And Their Products
Rotisserie seasoned chicken breast with rib meat
D NOVA 4
Italian Sausage
Target Stores
E NOVA 4
Virginia brand ham
D NOVA 4
Italian Sausage
Target Stores
E NOVA 4
Pork Sausage
Target Stores
E NOVA 4
Roasted maple ham with natural juices
D NOVA 4
Honey smoked ham
D NOVA 4
Archer farms, chicken breasts in a parmesan breading
Archer Farms, Target Stores
B NOVA 3
Ground Beef
Target Stores
C NOVA 1
Black forest ham with natural juices
D NOVA 4
Beef pinwheel steaks
Archer Farms
D NOVA 3
Bacon-wrapped petite sirloin steak angus beef
Archer Farms
C NOVA 4