Barcode: 0850028051566
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.4 g |
| of which sugars | 19.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, Sugars (organic cane sugar, organic black currant, carrot, pumpkin, apple and beetroot juice, organic orange juice concentrate, organic strawberry juice concentrate), Natural flavours, Citric acid, Stabilizers (organic guar gum, organic gum acacia), Organic turmeric (colour), Organic spirulina extract (colour)
Additives
e330
e412
e414
Related Products in Desserts
Baskin Robbins, New York Cheesecake Ice Cream, 4 Oz Scoop
Baskin Robbins
D
Chuck E. Cheese, Chocolate Dippin Dots, Large
Chuck E. Cheese
E
Dairy Queen, Royal Ultimate Choco Brownie Blizzard, Large
Dairy Queen
E
Burger King, Oreo Cookie Cheesecake
Burger King
E
Wawa, Wawa Coffee Thins, 100% Colombian
Wawa
B
Jason's Deli, Chocolate Caramel Bite
Jason's Deli
C
turkey pudding slices
Rudds
D NOVA 3
LongHorn Steakhouse, Chocolate Stampede
LongHorn Steakhouse
E
IHOP, Fruit Crepe & Ice Cream
IHOP
D
Jelly Crystals
Country
C NOVA 4
Dairy Queen, Chocolate Dipped Cone, Medium
Dairy Queen
E
HiPro salted caramel flavour protein pudding
Everest
A NOVA 4