Barcode: 0190569014607
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Peas, Water, Sugar, Salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Shredded Wheat Cereal
Harris Teeter
B NOVA 4
Premium Apple Butter
Ht Traders
D NOVA 3
French style green beans
Beckmans
B NOVA 3
Goat Cheese & Basil Ravioli
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 3
Fresh Food Market Ravioli Pasta
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 3
Ht traders, permium peach butter, peach
Ht Traders
D NOVA 4
Multi-Grain Bread
Harris-Teeter Inc.
A NOVA 4
Ravioli
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 3
Premium White Bread
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Dill Pickle Mini Falafel
Trader Joe's
C NOVA 4
Premium 100% Whole Wheat Bread
Harris Teeter
A NOVA 4
No Salt Added Cut Green Beans
Beckmans
NOVA 1