Barcode: 0850041276052
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 96.0 kcal |
| Fat | 6.4 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
DICED TOMATOES, TOMATO PUREE, WATER, YELLOW, ONION, EXTRA VIRGIN OLIVE OIL, TOMATO PASTE,, GARLIC, SEA SALT, LEMON JUICE CONCENTRATE,, SHREDDED LEMON PEEL (LEMON PEEL, WATER,, CITRIC ACID), BLACK PEPPER, LEMON OIL.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Moutarde de Dijon forte et onctueuse
Casino
E NOVA 3
Moutarde de Dijon bio
Casino, Casino Bio
E NOVA 3
Ketchup allégé
Casino
D NOVA 4
Sauce rouille Méditerranéenne
Casino,Casino Ca Vient D'Ici
D NOVA 4
Ketchup Nature
Casino
D NOVA 3
Sauce au poivre
Casino
E NOVA 4
Moutarde mi-forte
Casino
E NOVA 4
Sauce Kebab
Casino
D NOVA 4
Ketchup Nature
Casino
D NOVA 3
Sauce béarnaise
Casino
D NOVA 4
Mayonnaise à la moutarde de Dijon
Casino
E NOVA 4
Sauce Fajitas à base de tomates et légumes
Casino, Casino Saveurs d'Ailleurs, Saveurs d'Ailleurs
D NOVA 4