Barcode: 0051000290588
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, sweet potato juice concentrate, apple juice concentrate, citric acid, natural watermelon and guava flavoring, caffeine from black and green tea, vitamin C (ascorbic acid), sucralose, niacinamide (vitamin B3), pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), cyanocobalamin (vitamin B12)
Additives
e330
e955
Related Products
Baby Ribbon
NOVA 4
Sandwich slices
Farman's
D NOVA 4
Cucumber chips
Farman's
D NOVA 4
Hamburger chips
Farman's
D NOVA 4
Classic Christmas Candy, Filled Raspberry
Primrose Candy Co
E NOVA 4
Sour Cream & Onion Potato Chips
D NOVA 4
Strawberry N Cream Heart Pops
Primrose Candy Company
E NOVA 4
Relish
Farman's
NOVA 4
Whole Pickles
Farman's
D NOVA 4
Primrose Candy, Deluxed Filled Classic Christmas Hard Candy
Primrose Candy Co
E NOVA 4