Barcode: 4056489928386
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.2 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 12.6 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 5.6 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | — |
Ingredients
30% Blackberries, 25% Blackcurrants, 25% Raspberries, 20% Redcurrants.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Super Oaty
Roberts
B NOVA 4
50% Wholemeal, 50% White
Roberts
A NOVA 4
Yellow Corn Tortillas
Cantina Del Sabor
A NOVA 3
Organic Butter Beans
A NOVA 1
Ratatouille Niçoise
A NOVA 4
peach halves in fruit juice
B NOVA 1
Borlotti Beans in salted water
Epicure
A NOVA 3
Organic Black Beans
Epicure
A NOVA 1
Medium soft white
Roberts
C NOVA 4
Bijoux Verys Lentils
B NOVA 3
Organic Haricot Beans
B
Cannelini beans
Epicure
A NOVA 1