Barcode: 5603725012874
Sumo de ananás
by A Nossa Loja
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sumo de ananás a partir de concentrado (50%), água, acidificante (ácido cítrico), edulcorantes (acesulfame-K e sucralose) e antioxidante (ácido L-ascórbico).
Additives
e300
e330
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Culinary organic hot chili pepper extra virgin olive oil
Spectrum
B NOVA 2
Organic Sunflower Oil
Spectrum
B
Sesame Oil Expeller Pressed Refined
Spectrum
C NOVA 2
Avocado Oil
Spectrum
D NOVA 2
Canola Oil Expeller Pressed Refined
Spectrum
B
Spectrum naturals, apricot kernel oil
Spectrum,Spectrum Naturals
B NOVA 2
Spectrum naturals, organic asian stir fry oil
Spectrum, Spectrum Naturals
C NOVA 4
Sesame Oil Unrefined
Spectrum
C
Canola Oil Expeller Pressed Refined
Spectrum
B
Organic all vegetable shortening
Spectrum
Organic rosemary olive oil
Spectrum
B NOVA 2
Peanut Oil
Spectrum
D