Barcode: 22095244
Sumo de Beterraba
by Gut Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
de oko 001
eu agriculture
eu non eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
ecoponto amarelo
sabor do ano
sabor do ano 2022
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sumo de beterraba¹) (99,75%), sumo de limão¹) concentrado (0,2 %), antioxidante: ácido ascorbico (0,05%). ¹)Proveniente de agricultura biológica controlada
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Havredrik
Änglamark
NOVA 3
Apelsin Juice Utan Fruktkött
Coop
C NOVA 1
Citronjuice
NOVA 3
Økologisk Sojadrik med Vanilje
Änglamark
B
Orange and raspberry flavored lemonade
Coop X-tra
C NOVA 4
Kaurajuoma
Coop
D NOVA 4
Kookosmaito
Xtra
E NOVA 4
Änglamark Eple/Fersken/Blåbær/Bringebær 90g
DELAFRUIT SLU
Sjokoladedrikkpulver
X-Tra,Coop,Prinsen
NOVA 4
Light Coconut Milk
Coop
E NOVA 4
Apple Juice from concentrate
Coop
D NOVA 1
Tropical Drikk med tropisk smak
Coop,Minela
E NOVA 4