Barcode: 5604260276615
Sumo de Laranja
by Porsi
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
fsc mix
100 sumo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sumo de laranja a partir de concentrado
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blueberry almond quinoa
D NOVA 4
Sweetened cereal, apple & cinnamon
D NOVA 4
Cereal, marshmallows
D NOVA 4
Frosted flakes of corn, cinnamon
E NOVA 4
Sweetened cereal with apple, cinnamon and marshmallows
D NOVA 4
Cereal, chocolate chip cookies
E NOVA 4
Cereal, strawberry
D NOVA 4
Cereal, apple strawberry clusters
D NOVA 4
Sweetened cereal with island marshmallows
D NOVA 4
Pringles, cherry garlic bread
Pringles
E NOVA 4
Cereal, chocolate
E NOVA 4
Canela frosted flakes of corn, cinnamon
E NOVA 4