Barcode: 5605089211337
Sumo Natural Pera & Maçã
by Copa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
green dot
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Maçã(50%), pera(50%) e antioxidante: ácido ascórbico.
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Rizstej
My Vay
C
iced tea lemon
Boni
D NOVA 4 Eco-Score B
Cultura
Arla Cultura
C NOVA 4 Eco-Score C
Extra Dry Seville Orange Gin & Diet Tonic
M&S
NOVA 4
Choco Mix
Boni
NOVA 4 Eco-Score D
Red Bull
Red Bull
E NOVA 4
Actimel
danone
E Eco-Score E
chrysanthemum tea
Vita
D NOVA 4 Eco-Score A
Coconut milk
Roi Thai
E NOVA 4 Eco-Score C
Drink Hafer Banane, mit Koffein (Bio)
koawach
E NOVA 4 Eco-Score A
Bergenbierbere doza 0.5l SGR
Bergenbier
NOVA 3 Eco-Score D
добрый 0,5 лайм смотка
Добрый
NOVA 4