Barcode: 4710739770513
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 404.4 kcal |
| Fat | 16.4 g |
| of which saturated | 9.2 g |
| Carbohydrates | 60.6 g |
| of which sugars | 24.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Wheat Flour(cereal containing gluten), Maltose(cereal containing gluten), Sugar Powder, Brown Sugar, Butter(Palm Oil, Soy Bean Oil, Milk Fat, Emulsifier (E471, E472A, E322), Flavor, Antioxidant (E306), Color(E160a)), Shortening(Pam Oil, Soybean Oil, Palm Kernel Oil, Lecithin (Emulsifier E322), Flavor, Antioxidant (E306), Color(E160a)) . ANet wt. : 300g () 此日期前最佳:標示於包裝上(年/月/日) Best before: Shown on package (Y/M/D) Tel: 852-2310 原產地:台灣Product of Taiwan Nu Protein / Total fat / - Saturat - Trans f Carbohydrate - Sugar Sodium / %3D 代理商:添 香港新界葵
Additives
e160a
e306
e322
e322i
e471
e472a
Related Products in Snacks
Ciastka kakaowe z kremem o smaku waniliowym
Bonitki
D NOVA 4
Biscotti
Bergen
D NOVA 4
Obsessions
Berger
E NOVA 4
Bonitki kruche z kremem
Bonitki
D NOVA 4
Babcianki o smaku śmietankowym
NaturaVena
B NOVA 4
Cereal + milk
D NOVA 4
Biscuit creme brulee
Bergen
E NOVA 4
Ciasteczka ze słonym karmelem w mlecznej czekoladzie
Biedronka
E NOVA 4
Obsession Chocolate Peanut Butter
Bergen Cookies, Spomet
E NOVA 4
Frutti Cookie Pomarańcza
Słodkie chwile
E NOVA 4
Babcianki o smaku waniliowym
NaturaVena
B NOVA 4
Go!life Musli z owocami
Go! Life,P.W. Spomet
E NOVA 4