Barcode: 0028400689670
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
whole corn, sunflower and/or canola oil, black beans, brown rice flour, dried black beans, maltodextrin (made from corn), salt, natural flavors, whey, dextrose, spices, onion powder, sugar, jalapeño pepper, sour cream cultured cream, skim milk), garlic powder, whole wheat flour, and yeast extract.
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomates entières pelées au jus
Franprix
A NOVA 1
Tomates concassées au jus
Franprix
A NOVA 1
Chair de tomate au basilic
Leader Price
C NOVA 4
Chair de Tomates Bio
Leader Price
C NOVA 3
tomates sechees
Marché Franprix
D NOVA 3
Pulpe de Tomates Cuisinée à l'Huile d'Olive 4%
Leader Price, Leader Price Premium
A NOVA 3
Chair de tomates nature
Leader Price
B NOVA 4
Double concentré de tomates à base de tomates fraîches
Leader Price
B NOVA 3
Double concentré de tomates
Franprix
C
Chair de tomate Nature
Leader Price
B NOVA 3
Antipasti Tomates séchées
Leader Price
E NOVA 3
Tomates entières pelées au jus
Franprix
A NOVA 1