Barcode: 0854259005268
Sun Coco
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 2
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 857.0 kcal |
| Fat | 100.0 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC HIGH-OLEIC SUNFLOWER SEED OIL, ORGANIC REFINED COCONUT OIL
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mermelada de fresa 0%
Eroski
A NOVA 4
Barritas de frutos secos frutos rojos
Eroski
D NOVA 4
Mermelada de Arándanos
Eroski
D NOVA 4
Mermelada naranja amarga
Eroski
D NOVA 4
Guisantes extrafinos
Eroski
A NOVA 3
Mermelada arándano y frambuesa bio
Eroski
D NOVA 4
Mermelada de Fresa
Eroski
D NOVA 4
Mermelada de ciruela
Eroski
D NOVA 4
Mermelada ecológica de fresa
Eroski
D NOVA 4
Mermelada de ciruela y kiwi categoría extra
Eroski
A NOVA 4
Mermelada de arándano y frambuesa
Eroski
A NOVA 4
Lentejas cocidas bio
Eroski
A NOVA 3