Barcode: 0895444001092
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 45.2 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 28.6 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Chocolate (*cocoa mass, *cocoa butter, sugar, organic rice syrup powder), sunflower seeds, organic powdered sugar (evaporated cane juice, tapioca starch), *cocoa butter, **organic palm fruit oil, sea salt.
Related Products in Snacks
Free from milk & cereal breakfast biscuits
Nature's Promise
D NOVA 4
Caramel Trail Mix
E NOVA 4
Strawberry Flavored Organic Stars Fruit Snacks, Strawberry
Nature's promise
D NOVA 4
Blueberry breakfast biscuits, blueberry
C NOVA 4
Raspberry blueberry kids organic safari fruit snacks
D NOVA 4
Cherry slices
E NOVA 4
chocolate chip cookies
Nature's Promise Free From,Nature's Promise
E NOVA 4
White chocolate & raspberry breakfast biscuits
D NOVA 4
Saltiness crackers
D NOVA 3
Cherry jelly hearts, cherry
E NOVA 4
Salt & Pepper Crackers
Nature's Promise
D NOVA 4
Watermelon slices
E NOVA 4