Barcode: 0895444001115
Sun Cups Dark Chocolate
by Free2b
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 45.2 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 40.5 g |
| of which sugars | 28.6 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Dark chocolate (*cocoa mass, sugar, *cocoa butter), sunflower seeds, organic powdered sugar (evaporated cane juice, tapioca starch), *cocoa butter, **organic palm fruit oil, sea salt.
Related Products in Snacks
Galletas de Quinoa rellenas de cacao
Germinal
E NOVA 4
Crema Cacao Nocciole senza latte
Germinal Bio
E NOVA 4
Biscotti senza lievito gocce di cioccolato
Germinal
D NOVA 4
Tortino grano saraceno mandorla
Germinal
E NOVA 4
Barre fourrée cacao quinoa sans gluten
Germinal
E NOVA 4
Biscotti vegan
Germinal Bio
C NOVA 4
Crostatina Frutti di Bosco Integrale
Germinal
D NOVA 4
Bio sfogliatina frutta farro
Germinal
E NOVA 4
Barretta Mirtillo Grano Saraceno
Germinal
D NOVA 4
Biscotti Yogurt
Germinal
D NOVA 4
Biscotti Vegan Tè Verde
Vegan Germinal
D NOVA 4
biscotti avena
Germinal
C NOVA 4