Barcode: 0631803000111
Sun date, chopped dates
by Sun Date
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Dates, dextrose.
Related Products in Snacks
Traube-Nuss-Schokolade
Ja!,Rewe
E NOVA 4 Eco-Score D
Chilli & paprika mix
Snacks of the world
E NOVA 4
Mammouth pop
Zed Candy
E NOVA 4 Eco-Score B
HONEYGRAMS Honey Kissed Cookies
Schär
E NOVA 4
Coquilles Saint Jacques à la bretonne
CELTIGEL
C NOVA 3
Gaufre liégeoise
Biscuiterie J-L Brichard
E NOVA 4 Eco-Score C
Mais Balls , Mit Käse
Snackline
E NOVA 4 Eco-Score C
Drumstick Squashies Bubblegum Flavour
Swizzels
E NOVA 4
Liga baby biscuits
LIGA
D NOVA 4 Eco-Score C
Smooth Hazelnut Chocolate Spread
Pana Organic, Pana
NOVA 4 Eco-Score E
biscuiti populari
velpitar
D NOVA 4 Eco-Score C
Chiquichocs mini galletas con pepitas de chocolate imp
Artiach
E NOVA 4 Eco-Score C