Barcode: 0747674443657
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 69.6 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Couscous (semolina [wheat]), tomatoes*, yeast extract, contains 2% or less of sun dried tomatoes*, salt, garlic*, honey granules* (refinery syrup, honey), spice, natural flavoring, silicon dioxide (anticaking agent).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
trix
Nestlé
NOVA 4
Base de pizza finissima
Buitoni
C NOVA 4
Multigrain
Cheerios
C NOVA 4
Cereais Pro
Nestlé
A NOVA 4
Hot Cup Curry
Maggi
NOVA 4
Brokolicové mini burgery
Garden Gourmet
B
Le mini Nestlé Natures (pommes)
NOVA 1
MAGGI® Nouilles instantanées sauce Soya Classic 75g
Maggi
E NOVA 4
Shreddies The Coco One
Nestlé
C NOVA 4
Air fryer shawarma
Nestlé, Maggi
NOVA 3
Frosted Shredders
Nestle
D NOVA 4
Jahodový nápoj v prášku
Orion,Nestlé
E NOVA 3