Barcode: 0072248213047
Sun-Dried Tomato Paste
by Amore
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Sun-dried tomatoes, sunflower oil, vinegar, salt, olive oil, spices.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Truffles
Russel Stover
E NOVA 4
THE MAX Cheese Quesadilla Pizza, 5 OZ
D NOVA 4
Kirby, black beans, creole seasoning, ready to eat
Kirby
B NOVA 3
Harrington's amish style hand made
Harrington's
A NOVA 1
Virgin Coconut Oil
Alofa
E NOVA 2
White Beans Pottage
Kirby
B NOVA 4
Dried Lima Beans
China Doll
A NOVA 1
Refined coconut oil
Alofa
E NOVA 2
Harrington's medium amish style hand made
Harrington's
A NOVA 1
THE MAX Chicken Quesadilla Pizza, 5 OZ
D NOVA 4
Red beans
Kirby
A NOVA 4
Rice
China Doll
B NOVA 1