Sun-Dried Tomato wrap
by L'Oven Fresh
Labels
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 282.0 kcal |
| Fat | 5.6 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 49.3 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
UNBLEACHED ENRICHED WHEAT FLOUR (UNBLEACHED WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), WATER, VEGETABLE OIL SHORTENING (CANOLA OIL, PALM OIL, PALM KERNEL OIL), TOMATO, OAT FIBER, SALT, PRESERVATIVES (POTASSIUM SORBATE, CALCIUM PROPIONATE), WHEAT GLUTEN, POTASSIUM BICARBONATE, SODIUM ACID PYROPHOSPHATE, NATURAL FLAVOR, MONO AND DIGLYCERIDES, FUMARIC ACID (CONTAINS SOYBEAN OIL AND/OR PALM OIL AND/OR COTTONSEED OIL), OREGANO, SUNDRIED TOMATO (CONTAINS SULFITES), GARLIC POWDER, ONION POWDER, YEAST, CELLULOSE GUM, GUAR GUM, XANTHAN GUM, ENZYMES.
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blackberry jalapeno jelly
Pro bar, organic superfood almond butter
Pro Bar, Probar Llc
Pro bar, organic peanut butter blend
Probar
Pro bar, organic almond butter
Pro Bar, Probar Llc
Organic Almond Butter, Mixed Berry
Pro Bar, Probar Llc
Pro bar, organic almond butter, coconut
Probar
Jala jala, jalapeno jelly, fire red
Jala Jala
Pro bar, organic chocolate peanut butter blend
Pro Bar, Probar Llc
Jala jala, blueberry jalapeno jelly, jalapeno
Jala Jala
Jala jala, jalapeno jelly
Jala Jala
Jala jala, fresa fire strawberry jalapeno jelly
Jala Jala
Sweet Potato Fettuccine
Viviana