Barcode: 4260072176591
SUN FLOWER HACK
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
source of proteins
vegan
de oko 007
de oko 060
green dot
high proteins
no soy
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 323.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 20.1 g |
| Proteins | 53.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Bio-Sonnenblumenprotein
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nectar orange
Cora
C NOVA 1
Nouilles sautees au poulet
Cora
C NOVA 4
Pétales 3 céréales
Cora
C NOVA 3
Lait d'Amande
Cora Nature Bio
C NOVA 4
Confiture de châtaigne à la vanille
Cora
D NOVA 3
Nectar Multifruits
Cora
C NOVA 1
Fourrées tout choco
Cora
E NOVA 4
Nectar pomme
Cora
C NOVA 1
Jus de tomate
Nature Bio
B NOVA 3
Mélange de fruits rouges cora
Cora
B NOVA 4
Pruneaux d'Agen
cora
D NOVA 1
Pistaches grillees
Cora
B NOVA 1