Barcode: 0071854004032
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, citric acid, sodium benzoate (as a preservative), natural and artificial flavor, gum arabic, red 40, ascorbic acid, caramel color, glycerol ester of gum rosin, acesulfame potassium, sucralose, brominated vegetable oil, niacinamide (vitamin b3), yellow 6, cyanocobalamin (vitamin b12), and pyridoxine hcl (vitamin b6).
Additives
e110
e129
e150c
e211
e330
e414
e443
e950
e955
Related Products in Beverages
soda water
DA-SH
B NOVA 4
Alkaline ionised water
Actiph
B NOVA 1
Vitamin c shots
NOVA 1
Strawberry Shortcake
Huel
C NOVA 4
Sour Cherry
Green
C NOVA 4
Dalston's Fizzy Rhubarb
Dalston’s
B NOVA 4
British Sparkling Spring Water Raspberries
Dash
B NOVA 4
Green cola
C NOVA 4
Mango Sparkling Water
DASH WATER
B NOVA 4
Green Cola
NOVA 4
Sparkling water infused with wonky cucumbers
Dash
B NOVA 4
Square Root Lemonade
Square Root
NOVA 3