Barcode: 5775345204219
Sun Lolly
by CO-RO A/S
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no lactose
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 18.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, sugar, mango puree from concentrate (10%), acidity regulator (lemon - acid), stabilizer (pectin), flavourings, antioxidant (ascorbic acid), colour (beta-carotene)
Additives
e160a
e160ai
e300
e440
Related Products in Helado De Mango
Xylitol Sweetener
Epic, Epic Xylitol
NOVA 4
Blood Orange Mimosa Non-Alcoholic Cocktail Mixer
Powell & Mahoney
NOVA 4
Classic margarita non-alcoholic cocktail mixer, classic margarita
NOVA 4
Peach Bellini Non-Alcoholic Cocktail Mixer
Powell & Mahoney
NOVA 4
Medium chipotle bloody mary non-alcoholic cocktail mixer, medium chipotle bloody mary
NOVA 4
Sriracha Bloody Mary Non-Alcoholic Cocktail Mixer
Powell & Mahoney
NOVA 4
Classic cosmopolitan non-alcoholic cocktail mixer, classic cosmopolitan
NOVA 4
Craft cocktail mixers skinny margarita calories alcoholic
NOVA 4
Classic bloody mary cocktail mixer
NOVA 4
Lemon Sour Mix Non-Alcoholic Cocktail Mixer
Powell & Mahoney
NOVA 4