Barcode: 5775345204233
Sun Lolly Erdbeere
by Sun Lolly
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, strawberry (5%) and grape (5%) juice from concentrate, acidity regulator (citric acid), flavourings, stabiliser (pectins), colouring food (concentrate of carrot, safflower). Store at room
Additives
e330
e440
Related Products in Desserts
Chocolate light ice cream, chocolate
C NOVA 4
Artificially flavored vanilla ice cream with a fudge ribbon, chocolate fudge swirl
D NOVA 4
Salted caramel light ice cream, salted caramel
B NOVA 4
Mint chip light ice cream, mint chip
C NOVA 4
Butter pecan light ice cream
C NOVA 4
Neapolitan ice cream, neapolitan
NOVA 4
Vanilla light ice cream, vanilla
B NOVA 4
Cake batter light ice cream, cake batter
B NOVA 4
Peanut butter swirl light ice cream, peanut butter swirl
C NOVA 4
Artificially flavored vanilla ice cream with strawberry ribbon, strawberry swirl
D NOVA 4
Vanilla Bean Ice Cream
D NOVA 4
Rainbow pops a quiescently frozen confection, orange, cherry, grape
C NOVA 4