Barcode: 5775345205193
Sun Lolly Peach
by Sun Lolly
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
limited edition
Categories
Available in
faroe islands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 19.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, sugar, peach (5%) and apple juice from concentrate, acidity regulator (citric acid), stabiliser (pectins), antioxidant (ascorbic acid), flavourings, colour (beta-carotene),
Additives
e160a
e160ai
e300
e330
e440
Related Products in Desserts
Milk Chocolate Liquorice Flavour
Sødergården
E NOVA 4
Riz au lait
Milbona
C
Schwarzwälder Kirch
Bon Gelati, Lidl
D NOVA 4
Choco Dedo
Gelatelli
D NOVA 4
Vaililla caramelo & pecanas
Gelatelli
D NOVA 4
Gelatelli Fantastic Fish Coco V VEGETARIAN One sco
Gelatelli
D NOVA 4
Milbona Rismål jordgubb
Incorock, Lidl, Milbona
C NOVA 4
Vanilla
Bon Gelati, Lidl
E NOVA 4
Glace à la pistache
Bon Gelati, Gelatelli
D NOVA 4
Eis cookie
Gelatti
D NOVA 4
Gelatelli Brownie
Gelatelli, Lidl
D NOVA 4
Dessert végétal caramel
Lidl
C NOVA 4