Barcode: 5060391620398
Sun Pat smooth peanut spread
by sun pat
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
source of proteins
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 610.0 kcal |
| Fat | 48.8 g |
| of which saturated | 9.6 g |
| Carbohydrates | 14.7 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.4 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
_Cacahuètes grillées_ 94 %, stabilisateur, E471, sucre de canne, _huile d'arachide_ 1 %, sel marin
Allergens
Cacahuètes grillées
Huile d'arachide
Additives
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cup Noodles Hot Chili Spicy - Roasted Sesame Soup
Nissin
NOVA 4
Cup noodle - Spicy
Nissin
NOVA 4
Nouilles Japonaises Curry Japonais
Cup Noodles, Nissin
NOVA 4
Soba Sukiyaki Beef
Nissin
NOVA 4
Nouilles Japonaises Piment et Sésame
Nissin
NOVA 4
Coup Noodles Beef
Nissin
NOVA 4
Nouilles japonaises curry 'maroyaka'
nissin
NOVA 4
Nouilles Japonaises Canard à la Japonaise
Nissin
C NOVA 4
Soba Classic
Nissin
NOVA 4
Soba Yakitori Chicken Noodles with Yakisoba Sauce
Nissin
NOVA 4
NOUILLES JAP. Crevettes Hamayaki
Nissin
NOVA 4
Nouilles Japonaises - Champignons 'Kinoko'
Nissin
NOVA 4