Barcode: 0862211000114
Sun popped popcorn
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Non GMO popcorn, safflower oil, nutritional yeast, salt
Related Products
Butter Salted Sticks
E NOVA 2
98% fat free premium chunk chicken breast in water with rib meat
Freedom Choice
B NOVA 4
Chili powder
D NOVA 3
Freedom's Choice Better balanced tomato ketchup
C NOVA 4
Lemon Pepper Seasoning
E NOVA 4
Unsalted Butter Sticks
E NOVA 4
Tomato Ketchup
D NOVA 4
Simple blend tomato ketchup
D NOVA 4
Sloppy joe sauce, sloppy joe
C NOVA 4
Premium chunk chicken breast in water with rib meat
A NOVA 4