Barcode: 4008601002054
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 544.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 25.0 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 44.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, pflanzliche Fette (Palm, Shea), Vollmilchpulver (12%), gepufftes Getreide (11%) (Reis, Gerste, Dinkel, Buchweizen), Kakaobutter, Kakaomasse, Magermilchpulver, Laktose, gepuffter Weizen (4%) (Weizen, Zucker, Glukosesirup, Honig, Rapsöl, karamellisierter Zuckersirup), Süßmolkenpulver, Emulgator: Lecithine; natürliches Aroma, Vanilleextrakt.
Additives
e322
Related Products in Snacks
Granola bars chewy, peanut butter chocolate chip
D NOVA 4
Sweet & Salty Almond Granola Bars
D NOVA 4
Fruit Flavored Snacks
Stater Bros
D NOVA 4
Protein peanut almond dark chocolate
Stater Bros
E NOVA 4
Peanut sweet & salty granola bars, peanut sweet & salty
D NOVA 4
peanut butter dark chocolate protein bars
Stater Bros
E NOVA 4
Chewy granola bars
D NOVA 4
Dino's snacks, fruit
Stater Bros
D NOVA 4
Fiber oats & chocolate
C NOVA 4
Peanuts snacks, fruit
Stater Bros
D NOVA 4
Oats & honey crunchy granola bars, oats & honey
D NOVA 4
Chocolate chip chewy granola bars, chocolate chip
E NOVA 4