Barcode: 6281012033185
Sun top orange
by Sun top
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score D
Labels
no preservatives
Categories
Available in
saudi arabia, united arab emirates
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, orange and lemon juice from concentrate (min. 10%), acidity regulator (citric acid, tripotassium citrate), vitamin C, natural orange flavourings, colour (beta-carotene).
Allergens
orange
Additives
e160a
e160ai
e330
e332
e332ii
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Santhè
Sant'Anna
E NOVA 4
Ultra Wild Passion
Monster
C NOVA 4
Seven-up
7up,PepsiCo
C NOVA 4
Leche fermentada con L.casei
Hacendado
E NOVA 4 Eco-Score E
6111126001858
Chergui
E Eco-Score E
Bio Naturtrüb Alkoholfrei
Lamsbräu
C NOVA 4 Eco-Score D
Trinkmahlzeit Banane High Protein
Hipp
C NOVA 4
Orange Squash
Sun Quench
C NOVA 4 Eco-Score D
Battin Gambrinus
Battin
NOVA 3 Eco-Score C
Daya mini ananas
Chergui
E NOVA 3 Eco-Score E
Daya fraise sghira
Chergui
E NOVA 4 Eco-Score E
Lim'o myrtille
Les brasseurs Savoyard
C NOVA 4