Sun Yan
Labels
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 293.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 37.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | — |
Ingredients
instant noodles (80%): wheat flour (with calcium carbonate), palm oil, salt, modified starch, sugar, dough raising agents: sodium and potassium carbonates, curcumin extract, broth (20%): carrots, maltodextrin, wheat flour, com, palm fats, aroma and flavour enhancers: e621, e635, salt, sugar, chicken meat powder, green onions, fried onions powder (dehydrated onions, sunflower oil), flavourings, yeast extract, fermented soy sauce (soybean, wheat maltodextrin, salt), soffritto mix ((onion, carrot, celery), sunflower oil, onion, sugar, com starch, salt, garlic puree, antioxidants: e392, e306, e 300, black pepper) caramelised sugar, white pepper, chilli, ginger, curcumin extract, may contain traces of crustaceans, milk products and mustard,
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Juuresleipä Palsternakka & Porkkana
Fazer
Reissumies chilikana eväsleipä
Oululainen,Fazer
Vehnä paahto
Fazer
Mustaherukka kauea puuro
Fazer
Reissumies Tosi Tumma
Oululainen
Alku Pikakaurapuuro Vadelmainen
Fazer,Alku
Hapankorppuja
Oululainen
Puikula täysjyvaruis
Fazer
Alku Sadonkorjuu puuro
Fazer
Maistuvampi kaurapuuro
Fazer
Puikula pehmeämpi jälkiuuni
Fazer
KauraKuitunen
Hirvelän