Barcode: 8410199015679
Sunbites. Sal marina.
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
low fat
reduced fat
30 less fat
green dot
recicla amarillo
Categories
Available in
portugal, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 476.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 6.6 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Cereales integrales (83%) (maíz integral, trigo integral, harina de arroz integral, harina de avena integral), aceite de girasol, aroma a sal marina [sal marina, sal, azúcar, aromas naturales, especias, acidulante (ácido cítrico)], azúcar.
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Snacks
Gauffres au chocolat
Aldi, Valérie
E NOVA 4
Weihnachtskügeln Vollmilch
Bergland, Douceur, Penny
D NOVA 4
Stillwerk Zartbitter & Mandel Fairtrade Schokolade
Stollwerk
E NOVA 4
Buttercroissants
Lys de France (Aldi Belgien)
E NOVA 4
Chocolat noir Petit chocolat
Tartichoc
E NOVA 4
Feine Kugeln Alpen Vollmilch
Bergland, Douceur, Penny
E NOVA 4
Lait crème
château
E NOVA 4
Schokokugeln
Bergland, Douceur, Penny
E NOVA 4
Jaffa cake
Gala
E NOVA 4
COVO Schoko keks weiße Schokolade
Covo, Penny
E NOVA 4
Linsenchips, Paprika
Bravo
E NOVA 4
12 macarons au foie gras et aux 4 épices
Fine selection excellence
E NOVA 4